1 / 0

Katarzyna Kwoka zwycięża w Bergen

W niedzielnych zawodach w chodzie sportowym w Bergen na dystansie 20km zwyciężyła Katarzyna Kwoka przed Katarzyną Golbą, wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Jakub Jelonek.

Katarzyna Kwoka osiągnęła czas 1:34:04, wyprzedzając Katarzynę Golbę o 2:16 i Szwajcarkę Laurę Polli o 4:04. Wystartowało sześć zawodniczek, wyścig ukończyły cztery.

Jakub Jelonek uzyskał wynik 1:22:42, wygrał Norweg Erik Tysse 1:21:05. Na piątej pozycji uplasował się Adrian Błocki 1:26:40, a na szóstej – jego brat Damian 1:27:31. Z dziesięciu chodziarzy dwóch nie ukończyło konkurencji.

Zawody były jedyną szansą dla Erika Tysse na uzyskanie minimum olimpijskiego, poprzedniego dnia zakończyła się jego dwuletnia dyskwalifikacja. Największymi sukcesami Norwega były dotychczas piąte lokaty w mistrzostwach świata (2007) i igrzyskach olimpijskich (2008) na dystansie 50km.

- - -

W Viersen, leżącym nieopodal Mönchengladbach, podczas 18. mityngu w skoku wzwyż Wojciech Theiner pokonał wysokość 2.18 plasując się na trzeciej pozycji. Po 2.22 zaliczyli James Grayman (ANT) i Tom Parsons (GBR).