1 / 0

Ziółkowski drugi w Lucernie

Szymon Ziółkowski zajął drugie miejsce w rzucie młotem we wtorkowym mityngu Spitzen Leichtathletik w Lucernie.

Konkurs wygrał Ukrainiec Oleksij Sokirski 78.66, Polak uzyskał odległość 75.57, a trzeci był Amerykanin Conor McCullough 75.09.

Anna Jesień, z czasem 56.61, uplasowała się na szóstej pozycji w biegu 400m pł. Triumfowała Nigeryjka Ajoke Odumosu 55.12 przed Ukrainką Hanną Jaroszczuk 55.30.

W skoku w dal zwyciężyła Rosjanka Olga Kuczerenko 6.83 przed czterokrotną mistrzynią świata Amerykanką Brittney Reese 6.77. Teresa Dobija zajęła szóste miejsce uzyskując 6.38.

Yohan Blake (JAM) triumfował w szybszej serii na 100m w czasie 9.85.
21-letni Jamajczyk Jason Young wygrał drugą serię na 100m (10.06) oraz 200m z trzecim wynikiem na świecie – 19.86.
Dystans 200m najszybciej przebiegła Charonda Williams (USA) 22.52, przed Veronicą Campbell-Brown (JAM), dwukrotną mistrzynią olimpijska, 22.70.
W pchnięciu kulą zwyciężyła Valerie Adams (NZL) 21.11 – drugi wynik na świecie w br.

Wyniki:   LUCERNA

W irlandzkim Cork Karolina Gronau zajęła drugie miejsce w skoku wzwyż (1.80), za Liz Lamb (NZL) 1.84.
Bartosz Nowicki przebiegł jedną milę w czasie 4:01.23 (6 miejsce), wygrał Ryan Gregson (AUS) 3:57.98.
W chodzie na 3000m zwyciężył Irlandczyk Robert Heffernan 11:14.29 przed Jakubem Jelonkiem 11:43.28.

Wyniki:   CORK