1 / 0

K. Kryński w półfinale, kontuzja A. Nogi

Kamil Kryński awansował do półfinału biegu na 200 metrów, a Artura Nogę pokonała dziś w Londynie kontuzja.

Zawodnik Podlasia Białystok startował w piątym biegu eliminacyjnym i zajął w nim trzecie miejsce z czasem 20.66 – to trzeci najlepszy rezultat w karierze zawodnika, który w swojej serii o 0.01 sekundy pokonał aktualnego mistrza Europy w biegu na 400 metrów Czecha Pavla Maslaka. Do półfinałów awansowali także faworyci rywalizacji na 200 metrów – swoje biegi wygrali Usain Bolt (20.39), Christophe Lemaitre (20.34) i Yohann Blake (20.38). Najszybszy w eliminacjach był Alex Quiñónez, który czasem 20.28 poprawił rekord Ekwadoru.

Niestety nie udał się start w Londynie naszemu najlepszemu płotkarzowi. Artur Noga doznał tuż po starcie kontuzji i nie atakował już pierwszego płotka. Pech nie ominął także innych uczestników biegu, w którym startował Polak. Główny faworyt do podium Chińczyk Xiang Liu przewrócił się na pierwszym płotku i doznał urazu. Najlepszy czas eliminacji – 13.07 – uzyskał Amerykanin Aries Merritt.

W innych konkurencjach rozegranych dziś rano na stadionie w Londynie nie zabrakło niespodzianek. W rzucie oszczepem pań faworytka gospodarzy, która kilka tygodni temu poprawiła rekord Wielkiej Brytanii, Goldie Sayers miała trzy przekroczone rzuty. Czwarta zawodniczka igrzysk w Pekinie zmagała się na olimpijskim obiekcie nie tylko z rywalkami ale także z kontuzjowanym łokciem.

Kolejnym reprezentantem Wielkiej Brytanii, który nie przebrnął eliminacji był trójskoczek Philips Idowu. Wicemistrz olimpijski z Pekinu i medalista mistrzostw świata z Berlina i Daegu uzyskał 16.53 – był to czternasty rezultat eliminacji.

Wyniki: LONDYN