1 / 0

LONDYN 2012: Rozmowa z Kamilem Kryńskim

Awans do półfinałów 200 m wywalczył w pięknym stylu, uzyskując czas tylko o jedną dziesiątą sekundy gorszy od rekordu życiowego

Awans do półfinałów biegu na 200 m wywalczył w pięknym stylu, uzyskując 20.66 - czas tylko o jedną dziesiątą sekundy gorszy od rekordu życiowego, mimo że chłodna pogoda sprinterom nie sprzyjała. W swojej serii jedyny reprezentujący nas w tej konkurencji zawodnik zajął trzecie miejsce, za Jamajczykiem Warrenem Weirem (20.29) i Antoine Adamsem (20.59) z St. Kitts & Nevis.

Kamil Kryński został sklasyfikowany (na razie...) na 22. miejscu, a wśród Europejczyków nawet na ósmym. W kolejnym biegu może być jeszcze lepiej, bo w środę wystartuje przecież obok takich gwiazd jak Bolt, Blake czy Lemaitre. Forma Kryńskiego oraz dobra postawa Dariusza Kucia w eliminacjach 100 m to dobry prognostyk przed startem naszej sprinterskiej sztafety.