1 / 0

Wyniki Polaków w Halowych ME - I dzień

Trywiańska - 7w finale na 60m pł. Tymińska - 7w 5-boju z rekordem życiowym. Prokopek awansowała do finału 400m, bijąc rekord życiowy w eliminacjach i rekord kraju w półfinale. Chojecka wygrała serię elim. na 1500m. Lemiesz zwyciężyła w biegu elim. 800m.

Zestawienie wszystkich wyników Polaków w notce:

Program Halowych ME

Po pierwszym dniu w punktacji za 8 miejsc Polska zajmuje 14 lokatę - 4 punkty (2 miejsca finałowe).
1. GBR 22
2. NED 21
3. SWE 18

Karolina Tymińska uległa 10 rywalkom w biegu na 60m przez płotki rozgrywanym w ramach pięcioboju (czas 8.73).
W skoku wzwyż Tymińska pokonała wysokość 1.70 (rekord życiowy w hali), co zapewniło jej 15 lokatę. Tę samą okupuje po dwóch konkurencjach pięcioboju.
W pchnięciu kulą uzyskała 14.19 (6 miejsce, rekord życiowy w hali), poprawiając się o 3 pozycji w punktacji wieloboju.
W skoku w dal Tymińska poprawiała się w każdej kolejce osiągając ostatecznie 6.27 (5 miejsce), przesuwając się po 4 konkurencjach na 11 pozycję.
W biegu na 800 m Karolina biegła w słabszej serii, którą wygrała w czasie 2:12.31. Pasjonująca walka w drugiej serii, o zwycięstwo w punktacji łącznej, pomiędzy Brytyjką Kelly Sotherton i Szwedką Caroliną Kluft nie przyniosła lepszego wyniku.
Wielobój stał na bardzo wysokim poziomie.
7. Tymińska (4494) - RŻ, 3 wynik w historii w Polsce
Zawodniczki, które zajęły lokaty 2-6 osiągnęły najlepsze wyniki w historii na tych miejscach (7 miejsce w HME'94 w Paryżu zajęła Maria Kamrowska-Nowak z wynikiem o 2 punkty lepszym od Tymińskiej).

Paweł Kruhlik osiągnął 15.82 w trójskoku, zajmując 17 miejsce wśród 19 startujących.

W skoku o tyczce Adam Kolasa i Przemysław Czerwiński zaliczyli wysokość 5.40, dzieląc wspólnie 16 pozycję.

W biegu na 400m cała trójka naszych zawodniczek poprawiła rekordy życiowe: Agnieszka Karpiesiuk 53.78 (5 miejsce w swym biegu), Zuzanna Radecka 52.54 (3 m.) i Grażyna Prokopek 52.44 (2 m.).
Radecka i Prokopek awansowały do popołudniowych półfinałów.
Grażyna Prokopek zakwalifikowała się do finału bijąc w półfinale rekord Polski wynikiem 52.00 (dotychczasowy rekord należał do Moniki Bejnar - 52.36), któy zapewnił jej 3 miejsce, przed słynną Ionelą Tirleą-Manolache.
Zuzanna Radecka w półfinale uzyskała 53.18 (drugi wynik w karierze) zajmując 6 lokatę.

W konkursie eliminacyjnym pchnięcia kulą Jakub Giża osiągnął wynik 19.15 (drugi w swej karierze) - 10 lokata. Do 8-osobowego finału nie wszedł również Hiszpan Manuel Martinez, halowy mistrz świata '03 oraz aktualny wicemistrz świata Holender Rutger Smith.

Nie dopisało szczęście Małgorzacie Trybańskiej w kwalifikacjach skoku w dal. Skoczyła na odległość 6.51 zajmując 9 lokatę i nie awansując do finału. Ten sam wynik osiągnęła Viktoriya Rybalko z Ukrainy, ale znalazła się w finale, o czym zadecydował jej drugi skok (6.33), lepszy od Trybańskiej, która miała tylko jedną mierzoną próbę.

Aurelia Trywiańska zajęła 7 miejsce w finale biegu 60m pł (8.25), uprzednio będąc druga w eliminacjach (8.05). Tytuł obroniła Szwedka Susanna Kallur.

Aneta Lemiesz wygrała "z miejsca do miejsca" (prowadziła od startu do mety) w swoim biegu eliminacyjnym na 800 m (2:03.68), kwalifikując się do półfinału.
Ewelina Sętowska nie wyprzedziła żadnej z rywalek mających w tym roku lepszy wynik i zajęła 4 lokatę (2:04.66).
W drugim biegu eliminacyjnym Rosjanka Szapajewa spowodowała upadek swój i 3 rywalek.  Została zdyskwalifikowana, a bieg ukończyły tylko dwie zawodniczki.

Lidia Chojecka ani na moment nie oddała prowadzenia w biegu eliminacyjnym na 1500 m wygrywając w czasie 4:16.24. Styl jej biegu potwierdził, że należy ją uważać za główną faworytkę biegu finałowego.

Wyniki:      LIVE