1 / 0

Brzezińska i Kowalski mistrzami przełajów

Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń) i Marek Kowalski (SKLA Sopot) zostali młodzieżowymi mistrzami Polski w biegach przełajowych podczas sobotnich zawodów rozegranych w Olszynie w powiecie lubańskim.

Obydwoje wygrali z przewagą 10 sekund. Torunianka na dystansie 6 km wyprzedziła dwie zawodniczki z Wrocławia, Alicję Benedyk i Dominikę Napieraj. Za sopocianinem bieg na 8 km ukończyli Adam Nowicki i Tomasz Grycko.

Aleksandra Brzezińska jeszcze na trzeciej pozycji                            (fot. Dominik Golec)

Aleksandra Brzezińska rozpoczęła starty w wieku 18 lat w klubie GLKS Świdnica, pod panieńskim nazwiskiem Gierat.. Od 2012 r. reprezentuje MKL Toruń. Dotychczas jej największym sukcesem był tytuł mistrzyni Polski juniorek na dystansie 3000m przed dwoma laty.

Marek Kowalski (młodszy od Oli o pięć dni) pojawił się w tabelach już jako 14-latek z KS Żukowo. Od 2008 r. trenuje w SKLA Sopot z p. Krzysztofem Szałachem. Przed czterema laty zdobył złote medale OOM w biegu przełajowym i na 3000m, a w 2010 r. wygrał 5000m podczas MPJ. Przed rokiem w MMP w biegach przełajowych był 15.

8. Krzysztof Aleksandrowicz 92  MKS Piast Lwówek Śląski 27:06

Olszyna po raz trzeci gościła najlepszych biegaczy w Polsce biegających na przełaj. Ten rok, który zapisze się szczególnie dla Olszyny, po lipcowej powodzi i po doprowadzeniu miejscowości do funkcjonowania mimo wątpliwości czy będzie za co, czy się zdąży Mistrzostwa Polski zostały zorganizowane. Mistrzostwa rozpoczęły się dużo wcześniej, ale tak naprawdę od piątku 23 listopada atmosfera zaczęła rosnąć, od 16:00 do pięknego hotelu "Tęczowa" w Lubaniu zaczęli zjeżdżać się najlepsi biegacze wraz z trenerami.