1 / 0

Kolejny rekord Polski Kerna

26-letni Andrzej Kern (Unia Hrubieszów) po raz drugi w tym sezonie poprawił, wynikiem 14:09.89, halowy rekord Polski na dystansie 5000 m. Rekord został ustanowiony w Bostonie podczas akademickich mistrzostw Stanów Zjednoczonych (druga dywizja).

26-letni Andrzej Kern (Unia Hrubieszów) po raz drugi w tym sezonie poprawił, wynikiem 14:09.89, halowy rekord Polski na dystansie 5000 m. Rekord został ustanowiony w Bostonie podczas Akademickich Mistrzostw Stanów Zjednoczonych (druga dywizja), w których Kern, reprezentujący Uniwerytet Harding, zajął czwartą lokatę.
Poprzedni rekord został ustanowiony 9 lutego w Fayetteville i był gorszy o 7.48 sekundy.

W głównych zawodach Akademickich Mistrzostw USA w Fayeteville, z Polaków studiujących w Stanach, startowała 22-letnia Agata Kosuda (AZS-UMCS Lublin), która zajęła w trójskoku 10 lokatę z wynikiem 12.95. Polce nie udało się powtórzyć rezultatu osiągniętego 7 dni wcześniej w Ames, gdzie ustanowiła rekord życiowy w hali skacząc na odległość 13.26. Taki wynik zapewniłby jej brąz w Akademickich Mistrzostwach USA .

Wyniki biegu na 5000 m w Bostonie (NCAA II)