1 / 0

Szybki bieg Polek na 1000m

Podczas drugiego mityngu pań w Eaubonne w biegu na dystansie 1000m Anna Rostkowska (Athletics Jakać Młoda) zajęła trzecie miejsce w czasie 2:42.40, a Danuta Urbanik (Victoria Stalowa Wola) – czwarte z wynikiem 2:43.89.

Podczas drugiego mityngu pań w Eaubonne w biegu na dystansie 1000m Anna Rostkowska (Athletics Jakać Młoda) zajęła trzecie miejsce w czasie 2:42.40, a Danuta Urbanik (Victoria Stalowa Wola) – czwarte z wynikiem 2:43.89.

Bieg na 1000m wygrała po raz drugi z rzędu Marokanka Malika Akkaoui osiągając czas 2:41.94, przed Włoszką Elisą Cusmą 2:42.18 (halowy rekord Włoch, poprzedni - 2:44.11 - Cusma ustanowiła przed ośmioma dniami w Ankonie).

Marika Popowicz startowała na dystansie 60m uzyskując wynik 7.45 w eliminacjach i i 7.49 w finale (5 miejsce). Najszybszą była Ukrainka Marija Riemień 7.15, przed Francuzką Myriam Soumare 7.21.
Zawodniczka SL WKS Zawisza Bydgoszcz wygrała drugą serię biegu na 200m z najlepszym czasem w br. w Polsce – 23.92, pokonując słynną Francuzkę Muriel Hurtis o 0.12. W pierwszym biegu Soumare osiągnęła 22.87 - najlepszy wynik na świecie w br., a Jamajka Patricia Hall – 23.20.

W skoku wzwyż triumfowała Belgijka Tia Hellebaut 1.97, przed Ukrainką Oleną Holoszą 1.95.
Konkurs skoku w dal wygrała Brazylijka Melanie Martins 6.40, startująca po dwu i półrocznej przerwie Francuzka Eunice Barber, mistrzyni świata sprzed 10 lat, była szósta (6.08).