1 / 0

Justyna Bąk trzecia w Turynie

B. rekordzistka świata w biegu przeszkodowym, Justyna Bąk (NKS Namysłów), zajęła trzecie miejsce w maratonie w Turynie ustanawiając czasem 2:40:14 rekord życiowy.

Bąk debiutowała w maratonie w maratonie w październiku plasując się na 5 pozycji (2:41:50). W tym roku zwyciężyła w półmaratonie w Warszawie (1:12:14) i została mistrzynią Polski w przełajach.

Zwycięstwo odniosła Węgierka Aniko Kalovics, schodząc poniżej dwóch i pół godziny. Był to jej drugi start w biegu maratońskim, w październiku triumfowała w Carpi (2:26:44). W br. wygrała dwa półmaratony, w Cannes oraz słynny Stramilano.

W kategorii mężczyzn kenijscy biegacze zajęli trzy pierwsze miejsca.