1 / 0

Kamila Stepaniuk mistrzynią uniwersjady

Znakomicie spisała się dziś w Kazaniu rekordzistka Polski w skoku wzwyż Kamila Stepaniuk zdobywając z wynikiem 1.96 złoty medal 27. Letniej Uniwersjady.

Zawodniczka Podlasia Białystok walkę o zwycięstwo w Kazaniu stoczyła z utalentowaną  Mariją Kucziną. Polka w pierwszych próbach zaliczała 1.75, 1.80 i 1.84, w drugich skokach pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.87 i 1.90. Bez problemu Stepaniuk skoczyła 1.92 i ponownie w drugich próbach pokonywała 1.94 oraz 1.96. Wysokość 1.96 zaliczyła także Rosjanka Kuczina jednak sztuki tej dokonała w trzecim podejściu. Obie zawodniczki atakowały bez powodzenia 1.98, a Stepaniuk swoją ostatnią próbę przeniosła na 2.00 chcąc poprawić własny rekord Polski. Dla podopiecznej Michała Lićwinki to pierwszy w karierze medal imprezy międzynarodowej. Wynik Stepaniuk jest dobrym prognostykiem przed sierpniowymi mistrzostwami świata. Druga z naszych zawodniczek, Justyna Kasprzycka, zawody rozpoczęła od bezbłędnych prób na 1.75, 1.80 oraz 1.84. Niestety Kasprzycka trzykrotnie strąciła później 1.87 i ostatecznie została sklasyfikowana na ósmym miejscu.

Z dobrej strony pokazały się także nasze sprinterskie sztafety, które zdobyły brązowe medale. Panowie (w składzie Jakub Adamski, Dariusz Kuć, Artur Zaczek, Kamil Kryński) w biegu rozstawnym 4 x 100 metrów uzyskali czas 39.29 i ulegli jedynie zespołom Ukrainy (38.56) i Japonii (39.12). Świetnie na ostatniej zmianie spisał się Kryński, który dzięki swojej walecznej postawie zapewnił naszemu zespołowi miejsce na podium. W rywalizacji kobiet Polki (Marka Popowicz, Weronika Wedler, Ewelina Ptak, Małgorzata Kołdej) z czasem 43.81 przegrały z bardzo silnymi Ukrainkami (42.77) i Amerykankami (43.54).

W biegu na 1500 metrów z wynikiem 4:14.31 siódme miejsce zajęła Katarzyna Broniatowska. Tuż po swoim biegu medalistka halowych mistrzostw Europy wspomogła koleżanki w biegu rozstawnym 4 x 400 metrów. Nasz zespół w składzie Joanna Linkiewicz, Danuta Urbanik, Katarzyna Broniatowska, Agata Bednarek uzyskał czas 3:45.62 i ostatecznie zajął piąte miejsce.

Niestety w rzucie dyskiem Przemysław Czajkowski miał trzy nieważne próby i ostatecznie nie został sklasyfikowany.

Udział w 27. Letniej Uniwersjadzie nasi lekkoatleci kończą z dorobkiem 2 złotych, 1 srebrnego i 2 brązowych medali. Kolejne zmagania najlepszych sportowców-studentów za 2 lata w Gwangju w Korei Południowej.

Pełne wyniki: KAZAŃ