1 / 0

Sobotnie starty zagraniczne Polaków

Marcin Lewandowski zajął drugie miejsce w biegu na 800 metrów podczas mityngu IAAF World Challenge w Madrycie.

Zawodnik bydgoskiego Zawiszy uzyskał dobry rezultat 1:44.32 (5. czas w karierze) i uległ jedynie Amerykaninowi, dwukrotnemu medaliście mistrzostw świata juniorów z przed 9 lat w biegu na 400 metrów przez płotki i sztafecie 4 x 400 metrów, Brandonowi Johnsonowi, któremu na mecie zmierzono czas 1:43.84. Trzeci był Hiszpan Kevin López (1:44.77).

W stolicy Słowenii Lublanie rozegrano 8. Memorial Matica Šušteršiča in Patrika Cvetana. Marcin Starzak wygrał konkurs skoku w dal z rezultatem 7.77. Piotr Śleboda zajął drugie miejsce w skoku wzwyż uzyskując (podobnie jak zwycięzca Amerykanin Dusty Jonas) 2.23. Obaj zawodnicy bez powodzenia atakowali jeszcze 2.26. Czwarty wśród skoczków wzwyż był Szymon Kiecana (2.20 zaliczone w trzeciej próbie). Artur Ostrowski zwyciężył w najsilniejszej serii biegu na 800 metrów uzyskując czas 1:49.73. Na tym samym dystansie najszybsza wśród kobiet była Agnieszka Leszczyńska (2:05.66). Czas 13.69 w biegu na 100 metrów przez płotki dał Katarzynie Świostek drugie miejsce.

W belgijskim mieście Heusden-Zolder trzynastą lokatę w biegu na 1500 metrów z czasem 4:14.67 zajęła Anna Rostkowska (wygrała Meraf Bahta - 4:05.11).

Pełne wyniki: MADRYT / LUBLANA / HEUSDEN-ZOLDER