1 / 0

Debiut Jurkowskiego na wysokich płotkach

Studiujący w USA niespełna 20-letni Wojciech Jurkowski (Olimpia Poznań), piąty płotkarz mistrzostw świata juniorów w Pekinie, uzyskał czas 14.36 na dystansie 110 metrów.

To pierwszy sezon Jurkowskiego na płotkach o wysokości 106.7 cm.
Na mityngu w Norman (14 kwietnia) osiągnął 15.05. Tydzień później trzykrotnie startował w Iowa City. W eliminacjach biegu płotkarskiego uzyskał 14.36 (wiatr +1.9). W finale pobiegł o 0.20 s wolniej, ulegając Amerykaninowi Karlosowi Kempowi - 14.35.
W biegu na 200 m Jurkowski zajął również drugie miejsce z wynikiem 21.69 (rekord życiowy 21.52), przegrywając z Terrencem Reidem (USA), który osiągnął 21.32.

Podczas ostatniego weekendu w USA startowali również inni Polacy.

W Cincinnati 22-letni młociarz Jarosław Zakrzewski (AZS-AWFiS Gdańsk) w trzecim tegorocznym starcie uzyskał swój najlepszy wynik – 61.42, który zapewnił mu 4 lokatę. Triumfował Kibwe Johnson (USA) – 72.09.

W Auburn w konkursie trójskoku trzecie miejsce zajęła 21-letnia Agata Cichoszewska (Krokus-Astromal Leszno) poprawiając rekord życiowy rezultatem 12.51. Wygrała Gujanka Michelle Vaughn – 12.92.

W Harrisonburg tyczkarka Oliwia Kalinowska (Ośrodek Skoku o Tyczce Gdańsk) pokonała wysokość 3.60 (RŻ 3.85), przegrywając o 10 cm z Nicole Kazubą (USA).
Łukasz Matusiewicz (Wawel Kraków) uplasował się na 4 pozycji w finałowym biegu na 800 m – 1:53.92 (wygrał Matt Warco, USA, 1:53.29) oraz na drugiej – na 1500 m, 3:52.84, za Davidem Groffem (USA, 3:52.17).