1 / 0

MŚ W MOSKWIE: FAJDEK MISTRZEM ŚWIATA!

Paweł Fajdek, podopieczny trenera Czesława Cybulskiego, został mistrzem świata! Wygrał rywalizację w Moskwie, rzucając 81.97. Szymon Ziółkowski zajął 9. miejsce.

Fajdek już w pierwszej próbie poprawił rekord życiowy o 58 centymetrów! Rywale byli w szoku i nie zdołali odpowiedzieć na taki cios młodego Polaka. - Szymon Ziółkowski powiedział mi kiedy byliśmy na stadionie, że ja i kulomiotka Valerie Adams mamy 9 numer startowy. Nasze konkursy rozgrywane były równolegle, więc to miał być dobry znak. I sprawdziło się, ona została mistrzynią, a ja mistrzem świata! - cieszył się Fajdek tuż po konkursie. - Jestem piekielnie zmęczony, ale szcześliwy!  (cała rozmowa z nowym mistrzem świata na serwisie YouTube PZLA: www.youtube.com/PZLAwideo)

Dwukrotny mistrz  świata, Szymon Ziółkowski, tym razem poza ścisłym finałem. Wynik 76.84 dał mu 9. pozycję.

Wcześniej, w wieczornej sesji, wielkiego pecha miał Artur Noga. Polski płotkarz zajął 5. miejsce w serii półfinałowej, uzyskał czas 13.35, ale do awansu do finału zabrakło... 0.01 sekundy! - Wielka szkoda, 4 lata temu zabrakło mi 0.02 sekundy, teraz jeszcze mniej. Trudno cokolwiek powiedzieć w takiej chwili. Moim celem był tu finał, nie udało się... - mówił ze łzami w oczach. W finale zwyciężył Amerykanin David Oliver (13.00).

Siedmioboistki mają za sobą 4 konkurencje. Karolina Tymińska 100 m pł przebiegła w 13.48, wzwyż skoczyła 1.68, kulą pchnęła 13.74, a na 200 m miała 24.13. Po pierwszym dniu zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 3628 pkt (do podium traci 208 punktów).