1 / 0

Zwycięstwo Igora Byczkowa w Międzyzdrojach

Hiszpan Igor Byczkow zwyciężył w rozegranym w sobotę w Międzyzdrojach 15. Memoriale Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego.

Hiszpan Igor Byczkow, finalista olimpijski z Londynu, zaliczył w Międzyzdrojach 5.50. Drugie miejsce w rywalizacji tyczkarzy zajął Mareks Ārents z Łotwy, który także uporał się z poprzeczką zawieszoną na wysokości 5.50. Na trzeciej pozycji uplasował się Ukrainiec Oleksandr Korczmid (5.40). Najlepszy z Polaków Łukasz Michalski był czwarty (5.40).

W konkursie pchnięcia kulą (sprzęt o wadze 3 kg) wystartowali znani sportowcy i aktorzy m.in. Zbigniew Buczkowski, mistrz olimpijski we florecie z Monachium Jerzy Kaczmarek czy dwukrotny medalista olimpijski Jacek Wszoła. Ostatecznie w rywalizacji gwiazd najlepszy okazał się brązowy medalista olimpijski z Barcelony w boksie Wojciech Bartnik, który uzyskał 15.18 i pokonał samego mistrza świata z Helsinek Edwarda Sarula (13.95). Na podium wskoczył jeszcze Marian Woronin - rekordzista Polski w sprincie na 100 metrów osiągnął rezultat 11.35.

Organizator zawodów Bogusław Mamiński otrzymał z rąk przedstawiciela Polskiego Komitetu Olimpijskiego pamiątkowy puchar z okazji 15. edycji mityngu.

Zawody rozegrane na Promenadzie Gwiazd w centrum miasta wzbudziły duże zainteresowanie wśród wypoczywających w Międzyzdrojach.