1 / 0

Korzeniowska i Fedaczyński wygrywają w Zaniemyślu

W 4. mityngu w chodzie sportowym rozegranym w Zaniemyślu na dystansie 10 km zwyciężyła Sylwia Korzeniowska (45:18), a na 20 km mężczyzn – Rafał Fedaczyński (Unia Hrubieszów) w czasie 1:25:49.

Korzeniowska (przed 3 dniami ukończyła 27 lat) zwyciężyła z przewagą prawie 3 minut. Był to jej drugi start po zakończeniu sezonu halowego. W marcu wystartowała w chińskim Shenzhen, w mityngu zaliczanym do Challengu IAAF, ale nie ukończyła dystansu 20 km.

Fedaczyński, dwukrotny mistrz Polski na 50 km, w marcu nie ukończył Dudinskiej pięćdziesiątki, a przed dwoma tygodniami startując poza konkursem podczas Akademickich Mistrzostw Polski na 10000 m (41:33.25), przegrał jedynie z Grzegorzem Sudołem.

16-letnia Anna Mielcarek (AZS Poznań) poprawiła najlepszy wynik w historii juniorek młodszych na 10 km osiągając 48:29 (poprzedni był gorszy o 20 sekund i należał również do Ani, która tym wynikiem zajęła w 2006 r. siódmą lokatę w Pucharze Świata juniorek w La Coruni).