1 / 0

Ranking mityngów według All-Athletics.com

Mecz Polska-Reszta Świata rozegrany 29 czerwca we Władysławowie-Cetniewie zwyciężył w rankingu mityngów z ograniczonym programem prowadzonym przez prestiżowy węgierski portal lekkoatletyczny All-Athletics.com.

Na wynik punktowy zawodów w klasyfikacji portalu All-Athletics składają się m.in. osiągnięte wyniki oraz poziom sportowy uczestniczących zawodników.

W klasyfikacji mityngów z ograniczonym programem najlepszy okazał się zorganizowany 29 czerwca w Cetniewie mecz Polska-Reszta Świata (festiwal rzutów im. Kamili Skolimowskiej). Zawody przeprowadzone w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma zgromadziły 10362 pkt. i wyprzedziły m.in. słynne tyczkarskie zawody w Doniecku oraz 13. Zimowy Puchar Europy w Rzutach (obie imprezy 10128 pkt.). W czołówce rankingu także halowy Pedro's Cup (7. miejsce – 9937 pkt.) i pierwsza edycja płockich zawodów Orlen Cup (14. miejsce – 9694 pkt.).

Najlepszym mityngiem jednodniowym okazał się w tym roku rozgrywany w Eugene Prefontaine Classic (95034 pkt.). Rok temu rozgrywane na Hayward Field zawody uplasowały się na trzecim miejscu za mityngami w Lozannie i Zurychu. W tym sezonie mityng z Oregonu pokonał zawody w Zurychu (94677 pkt.), Brukseli (94259 pkt.) oraz Londynie (94036 pkt.).

Wśród polskich mityngów najwyżej w tym rankingu uplasował się 4. Memoriał Kamili Skolimowskiej, który zajmuje 31. miejsce mając na koncie 83363 pkt. Warszawskie zawody zanotowały duży awans w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia, w którym uplasowały się na 50. miejscu. Jedną pozycję wyżej w porównaniu do 2012 roku znalazł się Memoriał Janusza Kusocińskiego – rozgrywana obecnie w Szczecinie impreza w tym roku zgromadziła 83333 pkt. i zajęła 32. miejsce.

W rankingu zawodów wielodniowych tryumfują moskiewskie mistrzostwa świata (192 664 pkt.) przed mistrzostwami USA (176 669 pkt.), 4. Drużynowymi Mistrzostwami Europy w Gateshead (169 468 pkt.) oraz 27. Letnią Uniwersjadą w Kazaniu (169 256 pkt.).

Mistrzostwa Polski, które w połowie lipca odbyły się w Toruniu zgromadziły 158 075 pkt. i zajęły w tym zestawieniu 22. miejsce (w ubiegłym sezonie nasz czempionat, rozgrywany w czerwcu w Bielsku-Białej, zajął 17. miejsce).

Więcej szczegółów na stronach All-Athletics: Competition Rankings