1 / 0

Lubin: mistrzami Polski Brzezińska i Skorupa

Podczas rozegranych dziś w Lubinie młodzieżowych mistrzostw Polski złote medale zdobyli Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń) oraz Marek Skorupa (Barnim Goleniów).

Podczas rozegranych dziś w Lubinie młodzieżowych mistrzostw Polski w biegach przełajowych złote medale zdobyli Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń) oraz Marek Skorupa (Barnim Goleniów).

Kobiety rywalizowały na dystansie 4 kilometrów. Młodzieżową mistrzynią Polski w biegach przełajowych została Aleksandra Brzezińska, która obroniła tytuł wywalczony przed rokiem w Olszynie. Zawodniczka MKL-u Toruń przybyła na linię mety w czasie 12:35. Srebrny medal wywalczyła dziś w Lubinie Paulina Mikiewicz (12:41), a brązowy, tak jak przed rokiem,  Dominika Napieraj (12:41). We wspólnym biegu dla wszystkich kategorii wiekowych najszybsza była Sofia Ennauoi (Lubusz Słubice), która uzyskała czas 12:28.

Wśród mężczyzn, w biegu na dystansie 6 kilometrów, złoto zdobył Marek Skorupa (16:53), który zaciętą walkę o wygraną toczył do ostatnich metrów z drugim na mecie Tomaszem Grycko (16:57) oraz Andrzejem Rogiewiczem (17:00).   Z tegorocznych medalistów na podium rok temu w Lubinie stał tylko Tomasz Grycko (był wówczas trzeci).

W ramach zawodów odbył się także Finał Grand Prix PZLA w Biegach Przełajowych 2013. Nieoficjalnie w tegorocznym cyklu wśród kobiet zwyciężyła Barbara Niewiedział przed Natalią Wacławską i Pauliną Mikiewicz. Szymon Dorożyński, pod nieobecność w Lubinie Adama Czerwińskiego, zapewnił sobie tryumf w Grand Prix w kategorii mężczyzn. Absencję dotychczasowego lidera wykorzystał także Dawid Waloski, który awansował z trzeciego na drugie miejsce w zestawieniu. Pełne zestawienie Grand Prix w Biegach Przełajowych 2013 zostanie opublikowane na stronie PZLA na początku przyszłego tygodnia.

Na podstawie wyników dzisiejszych zawodów wyłoniona zostanie Reprezentacja Polski na 20. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych (Belgrad, 8 grudnia 2013). Skład naszej ekipy na czempionat w stolicy Serbii przedstawimy już wkrótce.