HMPJ: zwycięstwa faworytów w trzecim dniu

W trzecim dniu mistrzostw rozegrano 17 finałów juniorów.

Juniorzy
200m
Dominik Kopeć (KS Agros Zamość), mistrz Polski juniorów na 100m, zdobył wczoraj srebro na 60m, a dziś jako jedyny pokonał granicę 22 sekund.
400m
Zwyciężył Kajetan Duszyński (TS AKS Chorzów) 48.44, trzeci przed rokiem, ktory lepiej czuje się w hali niż w sezonie letnim.
800m
Z wolnego tempa skorzystał Rafał Biolik (GTS Bojszowy) 1:58.78, najmłodszy w stawce, z najsłabszym rekordem życiowym. Przed rokiem wygrał 1000m w kategorii U-17.

3. bieg eliminacyjny na 800m, na drugiej pozycji Rafał Biolik, zwycięzca finału                            (fot. Tomasz Kasjaniuk)

3000m
Patryk Błaszczyk (LKS Jantar Ustka) 8:38.84, specjalista od biegu z przeszkodami, po dwóch czwartych miejscach w Spale w poprzednich latach sięgnął po złoto.
60m pł (99.1)
Marcin Grudka (AZS-AWFiS Gdańsk) jako jedyny pobiegł poniżej 8 sekund (7.98), przed dwoma laty był najszybszym juniorem młodszym.
Skok wzwyż
Tytuł mistrzowski zdobył Damian Nowicki (KS Podlasie Białystok), trzeci przed rokiem, ten sam wynik, 2.06, uzyskał Cezary Pietruszyński (GKS Olimpia Grudziądz), dwukrotny halowy mistrz Polski w kategorii U-17, który udanie zadebiutował wśród juniorów.
Pchnięcie kulą (6.00)
Jan Parol (WLKS Iganie Nowe) sezon letni zakończył wynikiem 16.74, w Spale wygrał wynikiem 18.67, z zawodników w pierwszej ósemce tylko szósty nie poprawił rekordu życiowego.

Juniorki
60m
Kamila Ciba (MOS CSiR Dąbrowa Górnicza) czasem 7.63 zdobyła już szósty tytuł mistrzyni Polski w karierze.
200m
Klaudia Gołąbek (AZS-AWFiS Gdańsk) 25.06, przed dwoma laty wygrała ten dystans w kategorii U-17.
400m
Zwyciężą Adrianna Janowicz (MKS Baszta Szamotuły) 55.60, ze zwycięskiej sztafety 4x400m z MEJ w Rieti (pozostałe trzy przeszły do kategorii młodzieżowej).
800m
Martyna Strucińska (KS AZS UWM Olsztyn) 2:15.72, trzeci rok z rzędu podopieczna Zbigniewa Ludwichowskiego staje w Spale na najwyższym stopniu podium.

Martyna Strucińska wygrała bieg eliminacyjny i finałowy na 800m             (fot. Tomasz Kasjaniuk)

3000m
Agnieszka Stachowiak (ZLKL Zielona Góra) 10:10.52, rekord życiowy z sezonu letniego poprawiła o ponad 28 sekund.
60m pł
Marlena Morton (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 8.74, przed rokiem mistrzyni na płotkach w hali i w lecie. Tylko o trzy setne wolniejsza Ewa Ochocka, 9. zawodniczka MŚ U-17 w Doniecku na 400m pł.
Skok wzwyż
Zacięta rywalizacja Moniki Wawrzyniak (LKS Orkan Wlkp. Poznań) i Justyny Konior (MKS Tempo Kęty), obie zaliczają po 1.76. Dla Moniki jest to pierwsze złoto wśród juniorek, po trzech – w młodszej kategorii.
Skok o tyczce
Niespełna 18-letnia Kamila Przybyła (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) wynikiem 3.90 pokonała o 10 cm Paulinę Hnidę (MKS MOS Wrocław), halową wicemistrzynię Polski seniorek.
Trójskok
Adrianna Szóstak (SL Olimpia Poznań) 12.37, sięga po szósty w karierze tytuł mistrzyni Polski.
Pchnięcie kulą
Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok) 14.71, po zmianie kategorii wiekowej rekordzistka Polski (kulą o wadze 3.00) zwycięża z przewagą ponad jednego metra.

Pełne wyniki:  SPAŁA-3