1 / 0

Minimum Karoliny Jarzyńskiej na Zurych

Poprawiając rezultatem 2:26:31 rekord życiowy Karolina Jarzyńska zajęła trzecie miejsce w biegu maratońskim w Osace wypełniając jednocześnie minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy.

Polka już na początku dystansu objęła prowadzenie. W połowie biegu walkę o prowadzenie zawodniczka MKL Toruń toczyła z Japonką Yukiko Akaba. Dystans półmaratonu podopieczna Zbigniewa Nadolskiego pokonała w czasie 1:11:30. Po 30 kilometrach dobrze biegnącą Polkę wyprzedziła Akaba oraz Ukraina Tatiana Gamera-Szmirko. Ostatecznie po ataku na ostatnich kilometrach zwycięstwo w Osace z rezultatem 2:24:37 zapewniła sobie Ukrainka. Druga na linii mety Yukiko Akaba uzyskała czas 2:26:00 wyprzedzając trzecią Jarzyńską o 31 sekund.

Karolina Jarzyńska poprawiła w Osace swój rekord życiowy o 14 sekund oraz wypełniła wskaźnik PZLA (2:31:00) na sierpniowe 22. Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Zurychu.

Bieg maratoński w Osace znajduje się w kalendarzu IAAF Silver Label Road Race. W tym roku, pierwszy raz w swojej historii, do cyklu IAAF Bronze Label Road Race zaliczany będzie Łódź Maraton Dbam o Zdrowie (13 kwietnia).

Pełne wyniki: OSAKA