1 / 0

21.01 Karola Zalewskiego w Linzu

Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) zwyciężył z czasem 21.01 w biegu na 200 metrów podczas zawodów Gugl Indoor Games w Linzu.

Młodzieżowy mistrz Europy z Tampere nie dał na dystansie jednego okrążenia hali w Linzu żadnych szans rywalom pokonując drugiego na mecie Słoweńca Jana Žumera o ponad pół sekundy. Zalewski uzyskał najlepszy rezultat wśród wszystkich startujących (sklasyfikowano ponad 20 biegaczy). Podopieczny Zbigniewa Ludwichowskiego startował w Austrii także w biegu na 60 metrów uzyskując w eliminacjach 6.93 (Polak nie stanął na starcie finału). W finale sprintu Przemysław Słowikowski był trzeci z czasem 6.88

Tomasz Jaszczuk skoczył w dal 7.57 - rezultat ten pozwolił Polakowi zająć trzecią lokatę. W biegu na 60 metrów przez płotki Katarzyna Świostek z czasem 8.47 była szósta.