1 / 0

Szlęzak-Kowal 4. w crossie IAAF

Wysokie czwarte miejsce zajęła Matylda Szlęzak-Kowal w Diekirch (Luksemburg) w niedzielnym biegu przełajowym ING Eurocross należącym do cyklu IAAF Cross Country Permit.

Wśród pań triumfowała Eleni Gebrehiwot (Etiopka mieszkająca w Niemczech), która trasę 5.5 km pokonała w czasie 20:28. Na drugim miejscu uplasowała się Almensch Belete (Belgijka z Etiopii) 20.48, a na trzecim Niemka Sabrina Mockenhaupt (21:03).

Matylda Kowal uzyskała rezultat 21:33, na 12 pozycji rywalizację ukończyła Agnieszka Janasiak (23:48).

W biegu mężczyzn rozegranym na dystansie 10275 m najwyższą 10. lokatę z naszych reprezentantów zajął Krzysztof Żebrowski (czas 35:46), Tomasz Szymkowiak był 17. (36:52), Jarosław Cichocki – 18 (37:46), Radosław Popławski (po problemach z kolcami) – 24 (38:43).
Triumfował Alex Kibet (Kenijczyk w barwach Kataru) 33:03, przed dwoma Etiopczykami, Tasamą Dame (33:31) i 16-letnim Yomifem Kejelchą (34:18), mistrzem świata kadetów z Doniecka.

Pełne wyniki na stronie federacji Luksemburgu.