1 / 0

Weekendowe remanenty

W ostatni weekend polscy zawodnicy startowali w wielu zawodach. Imprezy znajdujące się w kalendarzu PZLA będziemy prezentować dokładniej, a pozostałe - skrótowo, jak poniżej.

11.35 na 100m młodzika w Płocku
Podczas mityngu lekkoatletycznego juniorów w Płocku młodzik Paweł Krysiak (MUKS Płock) przebiegł 100 m w czasie 11.35 (+1.3). 17-letnia Katarzyna Kokosińska (LZS Płock) rzuciła młotem na odległość 45.58.

Szost i Sobańska wygrywają w Gnieźnie
Henryk Szost
(Oleśniczanka) wygrał silnie obsadzony V Bieg Europejski w Gnieźnie rozgrywany na dystansie 10 km, który pokonał w czasie 29:44. Wyprzedził o 11 sekund swojego kolegę klubowego Arkadiusza Sowę i o 13 s Dariusza Kruczkowskiego (Zawisza Bydgoszcz). Wśród pań trzeci triumf z rzędu odniosła 38-letnia Małgorzata Sobańska (Dąb Kozienice) z czasem 34:36, przed Agnieszką Lewandowską (Promień Kowalewo Pomorskie) 35.52 i Małgorzatą Nowak (Sana Kościan) 37.27.

Kuta trzecia w maratonie w Mainz
39-letnia reprezentantka Olimpii Grudziądz, Krystyna Kuta zajęła trzecie miejsce w 8. Guttenberg Marathon w niemieckiej miejscowości Mainz uyskując czas 2:48:11. Triumfowały biegaczki niemieckie: Ilona Pfeiffer (2:46:13) i Birgitt Bohn (2:46:37). Na lepszym poziomie stała rywalizacja mężczyzn, zwycięzca 34-letni Andrey Naumow z Ukrainy osiągnął 2:14:04 powtarzając ubiegłoroczny sukces.

Triumf Łukaszy w Czechach
Liczna grupa śląskich zawodników wzięła udział w mityngu rozegranym w czeskim mieście Frýdek-Místek. W pchnięciu kulą (7.26) dwa pierwsze miejsca zajęli nasi juniorzy Łukasz Haratyk (Sprint Bielsko), który uzyskał 16.81 oraz Łukasz Kutek z RMKS Rybnik (15.90).

Kryza trzecia w maratonie w Genewie
38-letnia Wioletta Kryza (AZS-UWM Olsztyn) finiszowała na trzeciej pozycji (2:52:08) podczas maratonu w Genewie. Wygrały Etiopki, Melaku Elfenesh z czasem 2:43:53 (wyrównany rekord trasy) przed Chawla Keneni (2:44:34). Wśród mężczyzn po raz trzeci z rzędu wygrał Etiopczyk, zamieszkały w Szwajcarii, Eticha Tesfaye – 2:18:36.

Błasiński trzeci w półmaratonie w Brnie
Artur Błasiński
(RLTL ZTE Radom) minął metę półmaratonu w Brnie w czasie 1:06:33 plasując się na trzecim miejscu, tuż przed Bogdanem Dziubą z Victorii Stalowej Woli (1:08:03). Triumfowali Kenijczycy, Michal Karonei (1:04:53) i Paul Ngetich (1:05:37).

Polacy w USA
W Fairfax w swoim już siódmym biegu na 800m w tegorocznym sezonie letnim 25-letni Łukasz Matusiewicz (Wawel Kraków) uzyskał swój najlepszy rezultat, 1:51.70, zajmując trzecią lokatę (wygrał 18-letni Amerykanin Mike Pachella 1:50.88).
Agata Kosuda zwyciężyła w konkursie trójskoku w mityngu w Lincoln osiągając 12.61 (-0.9).

Krawczyk drugi w Abuja
Andrzej Krawczyk
(AZS-AWF Biała Podlaska) był jednym z niewielu europejskich zawodników, którzy wystartowali w Abuja (Nigeria), w mityngu CAA Grand Prix zaliczanym do cyklu IAAF World Athletics Final. Rzut dyskiem wygrał 2-krotny mistrz Włoch Hannes Kirchler, z nowym rekordem życiowym 62.84, przed Krawczykiem 59.50.