1 / 0

Kipchirchir i Njeru wygrywają w Warszawie

9. PZU Półmaraton Warszawski był rozgrywany pod dyktando biegaczy z Kenii, wśród mężczyzn zwyciężył Victor Kipchirchir w czasie 1:00:48, najszybszą z pań była Poline Wanjiku Njeru - 1:09.06.

Czasy pary kenijskiej są najlepszymi w historii na terenie Polski.

Najszybszym z Polaków był Artur Kern (MKS Unia Hrubieszów), 10. na mecie z wynikiem 1:05.40. Najwyższą lokatę z Polek – ósmą – zajęła Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork) 1:15:37, druga przed rokiem.

Bieg ukończyła rekordowa liczba 11124 osób.

Dla 26-letniego Victora Kipchirchira był to 13. półmaraton w karierze, trzeci zakończony jego zwycięstwem. W 2012 r. wygrywał w Göteborgu i Nairobi. W 2012 r. w Hadze pokonał trasę półmaratonu poniżej jednej godziny (59:31).
26-letnia Poline Wanjiku Njeru debiutowała w półmaratonie w ubiegłym roku, w pięciu startach odniosła trzy zwycięstwa, w Hastings, Krems i w biegu Robin Hooda w Nottingham. W Warszawie po raz pierwszy w karierze pokonała granicę 70 minut.
Kipchirchir i Njeru startowali w br. w półmaratonie w Paryżu plasując się odpowiednio na 10. i 6. pozycji.

Rekord frekwencji w półmaratonie padł w roku 2000, otwarcie mostu łączącego Kopenhagę z Malmö aż 79.719 biegaczy uświetniło ukończeniem dystansu 21 kilometrów i 97 metrów.

Pełne wyniki:     9. PÓŁMARATON