1 / 0

33 medale Polaków w HMŚ Weteranów

Podczas 6. Halowych Mistrzostw Świata Weteranów w Budapeszcie polscy reprezentanci zdobyli 33 medale: 8 złotych, 14 srebrnych i 11 brązowych.

Po dwa złote medale sięgnął 77-letni Antoni Kargol, który wygrał rzut młotem (40.44) i rzut ciężarkiem (15.93, rekord Polski).
Zgodnie z przewidywaniami 35-letni Grzegorz Sudoł odniósł zdecydowane zwycięstwo w chodzie na 10 km (41:15).
Złoto wywalczyła również trójka miotaczy: Jerzy Duber (57 lat) w rzucie dyskiem (45.98), Lech Kowalski (53) w rzucie młotem (59.74) i Mieczysław Szpak (52) w rzucie dyskiem (51.30).
Tylko jedan nasz skoczek stanął na najwyższym stopniu podium - Andrzej Rupała (57) w trójskoku (12.32, rekord Polski).
Honor pań obroniła Zofia Turosz (75), najszybsza w półmaratonie (2:34:08).

Małgorzata Gąsowska, najmłodsza reprezentantka Polski, po biegu półfinałowym na 200m

W Budapeszcie nasza ekipa liczyła 75 reprezentantów, a przed dwoma laty podczas 5. HMŚ Weteranów w Jyvaskyla – zaledwie 10 zawodników i zawodniczek. W Finlandii po dwa złote medale zdobyli: Ewa Bartosik, Marianna Biskup i Krzysztof Borowski.

W Budapeszcie poprawiono 28 rekordów Polski.