1 / 0

Jarzyńska i Shegumo zwyciężają w Łodzi

Karolina Jarzyńska oraz Yared Shegumo zwyciężyli w tegorocznym Łódź Maraton Dbam o Zdrowie zaliczanym pierwszy raz w historii do kalendarza IAAF Bronze Label Road Race.

Karolina Jarzyńska oraz Yared Shegumo zwyciężyli w tegorocznym Łódź Maraton Dbam o Zdrowie zaliczanym pierwszy raz w historii do kalendarza IAAF Bronze Label Road Race.

W rywalizacji kobiet najszybsza na płaskiej trasie poprowadzonej ulicami Łodzi była Karolina Jarzyńska. Tempo podopiecznej Zbigniewa Nadolskiego po 30 kilometrach biegu wskazywało, że zawodniczka MKL Toruń może poprawić rekord Polski. Niestety na ostatnich kilometrach olimpijka z Londynu nieco zwolniła i ostatecznie linię mety minęła jako pierwsza z kobiet osiągając czas 2:28:13 (4. rezultat w karierze). To druga z rzędu wygrana Jarzyńskiej w Łódź Maraton Dbam o Zdrowie.

Najszybszym mężczyzną w Łodzi został Yared Shegumo. Biegacz AZS-AWF Warszawa, który już w ubiegłym roku uzyskał wynik lepszy od wskaźnika na mistrzostwa Europy w Zurychu, pokonał dystans maratonu w 2:10:41 (drugi rezultat w karierze). Jako piąty linię mety, zlokalizowanej w Atlas Arenie, przekroczył Marcin Chabowski. Zawodnik Pomeranii Szczecinek, którego ze startu w igrzyskach w Londynie wykluczyła kontuzja, uzyskał dziś czas 2:11:23 i wypełnił wskaźnik PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy w Zurychu (wynosi ono 2:12:30).

Dziś mija, ustalony przez Zarząd PZLA, termin uzyskiwania minimów w maratonie na czempionat w Szwajcarii. Wśród kobiet wynik lepszy od ustalonego wskaźnika uzyskała Karolina Jarzyńska, wśród mężczyzn sztuki tej dokonali w 2013 roku Henryk Szost, Yared Shegumo, Błażej Brzeziński i rzutem na taśmę, podczas dzisiejszych zawodów, Marcin Chabowski.