1 / 0

2:08:55 Henryka Szosta w Warszawie

Henryk Szost zajmując z czasem 2:08:55 trzecią lokatę w Orlen Warsaw Marathon zdobył złoty medal 84. Mistrzostw Polski Mężczyzn w Maratonie.

Rezultat Szosta 2:08:55 jest jego trzecim wynikiem w karierze, nowym rekordem mistrzostw Polski oraz najlepszym czasem uzyskanym przez Polaka w maratonie rozgrywanym w naszym kraju. Zawodnik Grunwaldu Poznań zdobył dziś swój drugi w karierze tytuł mistrza kraju w biegu maratońskim (poprzednio na najwyższym stopniu podium stał w 2008 roku w Dębnie). Srebrny medal został wręczony Emilowi Dobrowolskiemu – biegacz z klubu LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża poprawił w Warszawie swój rekord życiowy czasem 2:14:39. Grono medalistów mistrzostw kraju uzupełnił Błażej Brzeziński ze Śląska Wrocław (2:15:04).

W drugiej edycji Orlen Warsaw Marathon zwyciężył Etiopczyk Tadesse Tola. Brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata uzyskał na ulicach Warszawy czas 2:06:55 i ustanowił nowy rekord Polski all-commers.  Zwycięzcę oraz wspomnianego wcześniej Henryka Szosta na linii mety przedzielił Kenijczyk Levi Matebo (2:08:09). Wśród kobiet najszybsza była Etiopka Ehete Bizuayehu (2:30:30), która na mecie wyprzedziła Iwonę Lewandowską (2:32:42). Debiutująca w biegu maratońskim dwukrotna mistrzyni Europy do lat 23 na 3000 metrów z przeszkodami (Erfurt 2005 i Debreczyn 2007) Katarzyna Kowalska zajęła piąte miejsce z czasem 2:34:57.

Pełne wyniki: Warszawa