1 / 0

Hołub 52.54, Jagaciak 14.06 w Bellinzonie

Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) zajęła trzecią lokatę, a Rafał Omelko (KS AZS-AWF Wrocław) był drugi w biegu na 400 metrów podczas mityngu w szwajcarskim mieście Bellinzona. Nasi sprinterzy uzyskali czasy bliskie wskaźnikom PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy. Anna Jagaciak zwyciężyła w trójskoku z rezultatem 14.06.

W biegu na 400 metrów Małgorzata Hołub, w swoim pierwszym indywidualnym starcie na tym dystansie w  sezonie letnim, zajęła trzecią lokatę uzyskując czas 52.54 (wskaźnik PZLA na zawody w Zurychu to 52.35), trzeci najlepszy w karierze. Druga z naszych biegaczek Justyna Święty uplasowała się na szóstym miejscu z rezultatem 53.18. Najszybsza na dystansie jednego okrążenia okazała się Jamajka, dwukrotna srebrna medalistka halowych mistrzostw świata w Sopocie, Kaliese Spencer (52.06).

Rafał Omelko w biegu na 400 metrów osiągnął czas 46.23, niewiele słabszy od wynoszącego 46.05 wskaźnika PZLA na czempionat kontynentu, i zajął drugie miejsce. Zwyciężył Brytyjczyk Conrad Williams (46.09).

Na dystansie 800 metrów Joanna Jóźwik, podopieczna trenera Andrzeja Wołkowyckiego, z rezultatem 2:02.31 (drugi wynik w karierze) była piąta. Zwyciężyła Amerykanka Molly Beckwith-Ludlow (2:00.99).

Bartosz Nowicki w biegu na 1500 metrów, wygranym przez Kenijczyka Elijaha Kipchirchira Kiptoo (3:35.81), był ósmy z czasem 3:43.84.

Anna Jagaciak zwyciężyła w trójskoku z rezultatem 14.06. Wynik ten jest lepszy o centymetr od wskaźnika PZLA na mistrzostwa Europy w Zurychu jednak zawody w Bellinzonie nie znajdowały się w kalendarzu IAAF/EA (zgodnie z zatwierdzonymi przez Zarząd PZLA zasadami kwalifikacji do mistrzostw Europy wskaźniki można zdbywać na zawodach zagranicznych znajdujących się w kalendarzu IAAF/EA).

W rzucie oszczepem mistrz Polski z 2013 roku Hubert Chmielak był szósty z rezultatem 75.97. Najdalej w Bellinzonie rzucał Estończyk Tanel Laanmäe, który w najlepszej próbie osiągnął 81.16.

Pełne wyniki: Bellinzona