1 / 0

Kadet Roguski 4. "góralem" w pucharze WMRA

Kadet Roguski 4.

W 9. pucharze juniorów młodszych w biegach górskich rozegranym we włoskim Arco Michał Roguski (MKS Pogoń Siedlce) uplasował się na czwartej pozycji indywidualnie a wspólnie z zespołem – na piątej.

Juniorzy młodsi startowali na dystansie 4.8 km (przy różnicy wzniesień +-280m), zdecydowane zwycięstwo odniósł Włoch Davide Magnini, który czasem 21:29 o 38 sekund wyprzedził Francuza Pierre’a Xolina. Michał Roguski (wicemistrz OOM ’13 w biegu na 3000m) stracił do Włocha 43 s, lokaty pozostałych Polaków: 11. Mateusz Dębski (+1:32), 29. Mateusz Kaczor (+3:01).
W klasyfikacji drużynowej Włosi uzyskali 13 pkt, Turcy – 36, Anglicy i Bułgarzy po 38, Polacy 44. Sklasyfikowano 14 zespołów.

Na dystansie 4.0 km (+-220 m) wśród juniorek wygrała Francuzka Elsa Racasan (19:43), najszybszą z Polek była 11. Magdalena Dias (+1:16), lokaty pozostałych naszych zawodniczek, 30. Edyta Bielec (2:37), 37. Paulina Górak (3:39).
Drużynowo wygrały Francuzki (30 pkt), przed Bułgarkami (33) i Rosjankami (35). Polki zajęły 10. miejsce (78) wyprzedzając 5 teamów.

Pełne wyniki:   WMRA