1 / 0

MŚJ Eugene 2014: Zdziebło 11. w chodzie, awans Janowicz

Katarzyna Zdziebło zajęła 11. miejsce w chodzie na 10 000 metrów, a Adrianna Janowicz pewnie awansowała do półfinału biegu na 400 metrów podczas rozgrywanych w Eugene 15. IAAF Mistrzostw Świata Juniorów.

Katarzyna Zdziebło 11. miejsce w rywalizacji chodziarek na 10 000 metrów okrasiła nowym rekordem życiowym – 47:10.01. Warto dodać, że zawodniczka Stali Mielec w kategorii juniorskiej startować będzie jeszcze w przyszłym sezonie. Złoty medal w Eugene, w wielkim stylu, wywalczyła 19-letnia Anežka Drahotová, która rezultatem 42:47.25 ustanowiła nowy rekord świata juniorów oraz seniorski rekord Czech. Młoda Czeszka prowadziła w Eugene przez cały dystans i na mecie o ponad 10 sekund poprawiła dotychczasowy najlepszy wynik w historii, który od mistrzostw Europy juniorów w Tallinnie w 2011 należał do Rosjanki Jeleny Łaszmanowej i wynosił 42:59.48. Warto dodać, że siostra bliźniaczka złotej medalistki, Eliška Drahotová, została dziś zdyskwalifikowana przez sędziów. Srebro i brąz wywalczyły Chinki – Na Wang (44:02.64) i Yuanyuan Ni (44:16.72).

W eliminacjach biegu na 400 metrów Adrianna Janowicz (MKS Baszta Szamotuły) zajęła czwarte miejsce w swojej serii i z czasem 54.70 pewnie awansowała do biegu półfinałowego. Najlepszym rezultatem kwalifikacji może pochwalić się Amerykanka, mistrzyni świata juniorek z 2012 w sztafecie 4 x 400 metrów, Kendall Baisden – 53.28.

Wyniki: Eugene