1 / 0

MŚJ Eugene 2014: kobieca sztafeta 4x400 w finale

Podczas 15. IAAF Mistrzostw Świata Juniorów w amerykańskim Eugene nasza kobieca sztafeta 4 x 400 metrów wywalczyła awans do niedzielnego finału.

Polki w sobotnich eliminacjach pobiegły w składzie Karolina Ciesielska, Oliwia Pakuła, Natalia Bartosiewicz oraz Adrianna Janowicz (była najszybsza w polskiej ekipie). Nasze zawodniczki zajęły w pierwszej serii eliminacyjnej trzecie miejsce, które gwarantowało im awans do jutrzejszego finału. Polki zaprezentowały waleczną postawę i osiągnęły na mecie czas 3:39.51. Rezultat naszej sztafety był siódmym wynikiem eliminacji. Najszybciej, obejmując także przodownictwo w światowych tabelach, pobiegły Amerykanki, które uzyskały rezultat 3:32.72.

Męski zespół sztafetowy z czasem 3:10.94 nie wywalczył awansu do finału.

Eliminacje biegu rozstawnego 4 x 400 metrów były jedyną konkurencją przedostatniego dnia mistrzostw, w której startowali Polacy.

Wyniki: Eugene