1 / 0

MŚJ Eugene 2014: Sofia Ennaoui piąta na 1500 m

Sofia Ennaoui zajęła piąte miejsce w biegu na 1500 metrów podczas ostatniej sesji rozgrywanych w amerykańskim Eugene 15. IAAF Mistrzostw Świata Juniorów.

Polka po dobrym finiszu zameldowała się na mecie biegu na 1500 metrów na piątej lokacie z czasem 4:13.06. Do miejsca na podium biegaczce Lubusza Słubice zabrakło niespełna dwóch sekund. Mistrzynią świata juniorek została, prowadząca przez większość dystansu, Etiopka  Dawit Seyaum (4:09.86), która na mecie pokonała swoją rodaczkę Gudaf Tsegay (4:10.83) oraz Kenijkę Sheila Chepngetich Keter (4:11.21).

Kobieca sztafeta 4 x 400 metrów zajęła w Eugene szóste miejsce (po dyskwalifikacji Jamajek Polki przesunęły się z siódmej lokaty). Zespół w składzie Natalia Bartosiewicz, Oliwia Pakuła, Aleksandra Szczerbaczewicz i Adrianna Janowicz uzyskał czas 3:37.52. Zwycięstwo odniosły Amerykanki – 3:30.42.

Oszczepnik Mateusz Kwaśniewski w swojej jedynej mierzonej próbie uzyskał wynik 66.10 i zajął ostatecznie jedenaste miejsce. Złoty medal wywalczył Łotysz Gatis Čakšs (74.04), srebro zdobył ubiegłoroczny mistrz świata juniorów młodszych Słoweniec Matija Muhar (72.97), a na najniższym stopniu podium stanął Mołdawianin  Andrian Mardare (72.81).

Rzuca Mateusz Kwaśniewski (foto: Grzegorz Furmanek)

Polska zakończyła 15. IAAF Mistrzostwa Świata Juniorów z jednym złotym medalem, który wywalczył kulomiot Konrad Bukowiecki oraz ośmioma miejscami finałowymi. Nasz zespół zajął 14. miejsce w klasyfikacji medalowej (wspólnie z Barbadosem, Katarem, Trynidadem i Tobago, Ugandą oraz Ukrainą) oraz 15. lokatę – z dorobkiem 34 punktów – w klasyfikacji punktowej.

Kolejna edycja juniorskich mistrzostw świata odbędzie się w Kazaniu, w Rosji, między 19 i 24 lipca 2016 roku.

Wyniki: Eugene