1 / 0

Nankin 2014: awans oszczepników do finału A

Aleksandra Ostrowska i Mateusz Strzeszewski wywalczyli w piątek awanse do finałów A rzutu oszczepem podczas 2. Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Nankinie.

Aleksandra Ostrowska już w pierwszej próbie posłała oszczep na odległość 52.21, która zagwarantowała jej miejsce w finale A. Polka do swojego wyniku zbliżyła się jeszcze w czwartej serii kwalifikacji, w której osiągnęła odległość 52.14. Najdalej rzucała dziś Białorusinka Hanna Tarasiuk – 55.48.

Mateusz Strzeszewski awans do finału A wywalczył rzutem na odległość 70.93 dopiero z czwartej kolejki eliminacyjnej. Najlepszy na tym etapie był Rumun Alexandru Novac, który w pierwszej serii posłał 700 gramowy oszczep na bardzo dobrą odległość 77.61.

Sylwia Indeka z czasem 4:30.80 zajęła szóste miejsce w pierwszej serii biegu na 1500 metrów i wystartuje tylko w finale B. Najlepszy czas uzyskała Etiopka Kokebe Tesfaye – 4:27.87.

Na dystansie 200 metrów także w finale B wystartuje Wojciech Kaczor, który z czasem 22.01 także był szósty w swojej serii. Najszybszym sprinterem okazał się Amerykanin Noah Lyles (20.71).