1 / 0

MMP - 100m/200m/400m dla Zalewskiego

W Inowrocławiu w drugim dniu 31. Młodzieżowych Mistrzostwa Polski rozegranych na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków rzadkiej sztuki dokonał Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) sięgając na jednych mistrzostwach po trzy złote medale w konkurencjach indywidualnych, w niedzielę zwyciężył w biegu na 200m w czasie 20.88.

Przed rokiem w debiucie w młodzieżowych MP Karol Zalewski wygrał sprinty na 100m i 200m. W tym zadanie było trudniejsze – trzy dystanse. W biegu na 200m podium wyglądało identycznie jak na 100m, drugi – Adam Pawłowski (srebro na 200m również w 2013 r.) 21.27 i Hubert Kalandyk 21.41 (rekord życiowy).
W tej samej konkurencji u pań doszło do konfrontacji trzech medalistek z biegu na 400m i dwóch – na 100m (bez złotej Angeliki Stępień). Zwyciężyła z rekordem życiowym Justyna Święty (najszybsza w sobotę na jedno okrążenie) 23.81, dalsza kolejność - jak na 100m, druga - Agata Forkasiewicz (23.91) i trzecia - Karolina Zagajewska (23.94, RŻ).

W biegu na 400m przez płotki Joanna Banach obroniła tytuł czasem 57.45 (w 2012 r. uległa Joannie Linkiewicz). Wśród mężczyzn zwyciężył Patryk Dobek (50.50) oszczędzający siły na sztafetę 4x400m.

Dyskobolka Karolina Makul, wicemistrzyni Europy juniorek z Rieti, rezultatem 54.88 pokonała ubiegłoroczną złotą medalistkę Andżelikę Przybylską (52.63). Zaciętą rywalizację stoczyli panowie, Wojciech Praczyk objął prowadzenie wynikiem 56.53, Paweł Pasiński w drugiej kolejce osiągnął 58.01, w piątej jednak ubiegłoroczny mistrz rzucił o cztery cm dalej.

W biegu na 800m Paulina Mikiewicz (2:05.07) wygrała znacznie łatwiej niż w sobotę na 1500m, Sylwię Ellward wyprzedziła równo o sekundę. Artur Kuciapski przed rokiem w walce o drugie miejsce wyprzedził Karola Koniecznego o 0.10 sekundy, tym razem wicemistrz Europy stanął na najwyższym stopniu podium, jego czas – 1:48.63, Konieczny był wolniejszy o 0.20.

Karolina Markiewicz do srebra w skoku w dal dodała złoto w trójskoku (12.52, wszystkie sześć skoków zawarła w 18 centymetrach). Sławomir Glapiński dwukrotnie uzyskał 15.15 pokonując Bartosza Boneckiego o pięć cm.

Katarzyna Rutkowska nie zdobywała medali w młodszych kategoriach wiekowych, debiut w młodzieżowej wypada świetnie, do kwietniowego złota na 10 000 m w Białogardzie dodała drugie – na 5000m (czasem 17:06.63 poprawiła życiówkę aż o ponad 37 sekund). Anna Wójcik była wolniejsza zaledwie o cztery setne sekundy.
Również Szymon Kulka (14:27.60) zdobył tytuły mistrzowskie na tych samych dystansach.

W skoku o tyczce Aleksandra Wiśnik wynikiem 4.15 o pięć cm poprawiła rekord życiowy.
Młociarka Malwina Kopron (65.08) 6-krotnie rzuciła dalej od rywalek, po dwóch tytułach mistrzowskich w MPJ, rozpoczęła kolekcjonowanie medali w MP U-23.
W skoku wzwyż Maciej Kiendzierski wynikiem 2.19 o centymetr poprawił życiówkę.

W biegu rozstawnym 4x100m sprinterki UKS 19 Bojary Białystok (48.33) nie zdołały sięgnąć po trzeci tytuł z rzędu, szybsze były akademiczki z Wocławia (47.33), z których trójka: Małgorzata Linkiewicz, Angelika Stępień i Marta Knull stanęła również na najwyższym podium po biegu w długiej sztafecie. Angelika nieobecna na bieżni w sezonie letnim 2013, kończy mistrzostwa ze złotem na 100m i w obu sztafetach.

Sprinterzy KS AZS AWF Kraków rezultatem 40.75 uniemożliwili zdobycie trzeciego złota z rzędu zawodnikom z Podlasia Białystok (40.86).
Ostatnią konkurencję mistrzostw, sztafetę 4x400m, wygrali biegacze z SKLA Sopot (3:13.43), z Patrykiem Dobkiem na ostatniej zmianie. W skład trzech kolejnych zespołów na mecie wchodzili jego koledzy, z którymi przed rokiem w Rieti zdobywali tytuły wicemistrzów Europy: Paweł Walczuk, Piotr Kuśnierz i Rafał Smoleń.

Pełne wyniki na stronie:     DOMTEL