1 / 0

35 medali Polaków w ME Weteranów w Izmirze

13 złotych, 8 srebrnych i 14 brązowych medali zdobyła 42-osobowa reprezentacja Polski w 19. Mistrzostwach Europy Weteranów zakończonych w niedzielę w Izmirze.

Trzy złote medale w kategorii W-50 dodała do swej bardzo bogatej kolekcji Zofia Więciorkowska, zwyciężyła na dystansach 800m i 1500m, a w biegu przeszkodowym na 2000m ustanowiła rekord Polski i mistrzostw Europy.
W rzucie młotem oraz ciężarkiem po dwa złote medale wywalczyli Lech Kowalski (M-50) i Mariusz Walczak (M-40), który poprawił rekord Polski i mistrzostw Europy.
Pierwszy miedzynarodowy start w nowej kategorii wiekowej (M-60) przyniósł Dariuszowi Bednarskiemu złoty medal w skoku wzwyż i rekord Polski (1.68).

Złote medale zdobyli również:
- Antoni Kargol w rzucie młotem (M-75)
- Grzegorz Pawelski w rzucie oszczepem (M-45)
- Czesław Roszczak w rzucie dyskiem (M-75)
- Zofia Turosz w biegu na 5000m (W-75)

Tytuł mistrza Europy w 10-boju (M-50) okraszony rekordem Polski był dziełem Jerzego Krauzego, który odniósł jeszcze jeden sukces. Podczas obrad kongresu pan Jerzy ponownie został wybrany na wiceprezydenta (jedynego) organizacji, która przyjęła nową nazwę - European Master Athletics (poprzednio European Veterans Athletic Association) – gratulujemy!
Prezydentem pozostał Niemiec Kurt Kaschke.

Następnym czempionatem weteranów Starego Kontynentu będą 10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów w Toruniu, w dn. 23-28 marca 2015 r.

Pełne wyniki Polaków zestawione przez Mirosława Łuniewskiego w załączniku.

Kompletne rezultaty ME:       IZMIR