1 / 0

Wysoka forma Pliś w Zagrzebiu

Z szóstki Polaków startujących we wtorek w 64. Memoriale Borisa Hanžekovića najwyższą lokatę zajęła Renata Pliś, która na dystansie 1500m uległa tylko Amerykance Brendzie Martinez.

Martinez, medalistka ostatnich mistrzostw świata, wygrała w czasie 4:05.46, zawodniczka MKL Maraton Świnoujście osiągnęła rezultat 4:05.46. Na trzecim miejscu uplasowała się Habiba Ghribi, wicemistrzyni olimpijska w biegu przeszkodowym, która wynikiem 4:06.38 ustanowiła rekord Tunezji. Sofia Ennaoui z wynikiem 4:11.06 była 12.

W skoku wzwyż Kamila Lićwinko w trzeciej próbie pokonała wysokość 1.93. Chorwatki Ana Šimić i Blanka Vlašić nie skoczyły wyżej, ale wyprzedziły Polkę lepszym bilansem skoków. Dla białostocczanki jest to najlepszy rezultat od połowy czerwca, od startu w mityngu w Opolu.

Łukasz Grzeszczuk rzucił oszczepem na odległość 79.53 plasując się za Finem Tero Pitkämäkim 84.72 i Niemcem Thomasem Röhlerem 82.69. Marcin Krukowski zajął piąte miejsce z wynikiem 77.33.

Jakub Krzewina przebiegł 400m w czasie 46.20, zwyciężył Brytyjczyk Martyn Rooney 45.49.

Pełne wyniki:       ZAGRZEB