1 / 0

Korytkowska i Lisowska dalej niż rekord Polski

Podczas niedzielnych zawodów na stadionie MOSiR-u w Łomży Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) i Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn) w ciągu jednej godziny pokonały dystans dłuższy od oficjalnego rekordu Polski.

Justyna Korytkowska przebiegła odległość 16 397 m, a Aleksandra Lisowska – 16 360 m, na trzeciej pozycji uplasowała się dwukrotna mistrzyni Ukrainy Natalia Batrak - 16 100 m.

Oficjalny rekord Polski w biegu jednogodzinnym należy do Ireny Sakowicz (Juvenia Białystok), która 8 października 2006 r. w Białymstoku osiągnęła dystans 15 605 m.
Rekordzistką świata jest Dire Tune, przed sześciu laty w Ostrawie Etiopka uzyskała rezultat 18 517 m.
W tegorocznych tabelach światowych do niedzieli figurowały tylko trzy rezultaty z mityngu Zlata Tretra w Ostrawie, podczas którego w ramach biegu na bieżni na 20 000 m zawodniczkom mierzono również przebyty „po drodze” dystans w ciagu 60 minut – Kenijka Alice Kimutai osiągnęła 17 545 m.