1 / 0

Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym

W niedzielę w Katowicach zakończono mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym, złote medale zdobyli Patrycja Bereznowska (AZS AWF Katowice) i Paweł Szynal (LKS Olymp Błonie).

39-letnia Patrycja Bereznowska osiągnęła rezultat 214 014 km, lepsze w historii w Polsce uzyskiwała jedynie jej koleżanka klubowa Aleksandra Niwińska, która triumfowała we wszystkich wcześniejszych czterech edycjach MP.
Przed rokiem Bereznowska zdobyła tytuł wicemistrzowski wynikiem 204 295 km.

41-letni Paweł Szynal pokonał dystans 253 567 km ustępujący tylko rekordowi Polski Piotra Sawickiego, który przed dwoma laty zdobył w Chorzowie brązowy medal mistrzostw Europy wynikiem 254 093 km.
W 2013 r. Paweł Szynal po raz pierwszy stał na podium MP (brąz z rezultatem 206 355 km).