1 / 0

Wysokie lokaty Polek w przełajach w Tilburgu

Wioletta Frankiewicz zajęła siódme, Dominika Nowakowska dziewiąte, a Urszula Nęcka dwunaste miejsce w 56. International Warandeloop – zawodach w biegach przełajowych zaliczanych do cyklu European Athletics Cross Country Permit w holenderskim Tilburgu.

Dystans ok. 8 kilometrów Wioletta Frankiewicz pokonała w czasie 28:41, Dominika Nowakowska uzyskała wynik 29:11, a Urszula Nęcka 29:25. Zwycięstwo, podobnie jak przed rokiem, odniosła pochodząca z Etiopii Holenderka Sifan Hassan, która uzyskała rezultat 27:32. Start w Tilburgu był dla Hassan pierwszym występem w biegach przełajowych w tym sezonie – za trzy tygodnie 21-letnia zawodniczka, dwukrotna medalistka czempionatu naszego kontynentu z Zurychu, ma szansę obronić w Samokowie, w Bułgarii, wywalczony przed rokiem tytuł młodzieżowej mistrzyni Europy w biegach przełajowych.

W gronie mężczyzn najlepiej z Polaków spisał się Emil Dobrowolski, który na liczącej ok. 10 kilometrów trasie uzyskał wynik 31:46 i zajął 21. miejsce. Tryumfował Holender Khalid Choukoud (30:03).

Ciekawostką jest fakt, że część trasy w Tilburgu położona jest poniżej poziomu morza.

Pełne wyniki: Tilburg