1 / 0

1:03:24 Chabowskiego w Nowym Jorku

Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecinek) z czasem 1:03:24 zajął 15 miejsce w 10. edycji nowojorskiego półmaratonu.

Zwyciężyli Kenijczycy, Leonard Korir (1:01:06) o sekundę przed Stephenem Sambu. Najszybszym Europejczykiem okazał się Niemiec Arne Gabius (1:02:34).

Bieg pań, po raz pierwszy w historii imprezy, wygrała reprezentantka Stanów Zjednoczonych. Molly Huddle (trzecia przed rokiem) osiągnęła rezultat 1:08:31 i wyprzedziła dwie Kenijki, Joyce Chepkirui (1:08:42) i wicemistrzynię olimpijską Sally Kipyego (1:09:39). Huddle wyrównała rekord trasy należący od 2014 r. do Kipyego.

3. Sally Kipyego KEN 1:09:39

Z udziału w zawodach zrezygnowała Iwona Lewandowska, przyczyny decyzji wyjaśnił jej menadżer:
O rezygnacji ze startu zdecydował fakt długiej aklimatyzacji w środowisku wysokogórskim, w jakim obecnie Iwona przebywa na zgrupowaniu sportowym. Wszystkie założenia treningowe, postawione przez jej trenera Marka Jakubowskiego bez zarzutu jak na razie zostały zrealizowane, co napawa optymistycznie przed nadchodzącym startem maratońskim w Londynie”.

Link do strony półmaratonu:       HM NYC