1 / 0

Agnieszka Dygacz trzecia na 20 km w Lugano

Agnieszka Dygacz zajęła trzecie miejsce w chodzie na 20 kilometrów podczas rozgrywanego w Lugano Memoriału Mario Albisettiego (European Athletics Race Walking Permit Meetings).

Chodziarka AZS-AWF Katowice uzyskała w Szwajcarii czas 1:30:38. Rezultat zawodniczki ze Śląska jest lepszy od wynoszącego 1:33:00 minimum PZLA na sierpniowe lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Druga ze startujących dziś Polek, Monika Nawrocka, czasem 1:41.26 poprawiła swój rekord życiowy. W Lugano zwyciężyła niespełna 20-letnia Czeszka Anežka Drahotová (1:28:52).

W gronie mężczyzn chód na 20 kilometrów wygrał Yohan Diniz (1:17:24). Trzykrotny mistrz Europy na dystansie 50 kilometrów stracił dziś jednak swój rekord świata na dystansie 20 kilometrów. Francuz 8 marca w Arles uzyskał czas 1:17:04, a dziś podczas rozgrywanych w Nomi mistrzostw Azji w chodzie sportowym, Japończyk Yusuke Suzuki przeszedł 20 kilometrów w fenomenalnym czasie 1:16:36.

Pełne wyniki: Lugano