1 / 0

Weekend lekkoatletyczny na świecie

Na dobrym poziomie stały halowe akademickie mistrzostwa USA rozegrane w Fayetteville, osiągnięto 7 najlepszych wyników na świecie w sezonie.

Birmingham (stan Alabama)
W halowych akademickich mistrzostwach Stanów Zjednoczonych (dywizja II) Alicja Konieczek z czasem 4:51.79 zajęła trzecie miejsce na dystansie 1 mili, zwyciężyła Staci Foster (USA) 4:47.18. W biegu na 3000 m Ewa Zaborowska z rezultatem 9:27.08 była czwarta, wygrała Emily Oren (USA) 9:16.81.

Fayetteville (USA)
Halowe akademickie mistrzostwa USA (dywizja I) przyniosły 7 najlepszych tegorocznych wyników na świecie.
200 m – Trayvon Bromell (rekordzista świata juniorów na 100 m) 20.19, Andre de Grasse CAN 20.26
trójskok – Marquis Dendy 17.37
60 m pł – Omar McLeod (JAM) 7.45 (wyrównał tegoroczny wynik Orlando Ortegi)
4x400 m – Texas 3:02.86 (skład mieszany: zawodnicy z USA, Bahamów, Grenady i Trynidadu)
skok w dal – Marquis Dendy 8.28, Jarrion Lawson 8.27
pchnięcie kulą – Stipe Žunić (7. w HME ‘15) 21.11 (rekord Chorwacji), Ryan Crouser 20.93
kobiety
60 m pł – Dior Hall 8.01 – halowy rekord świata juniorek
5-bój – Kendell Williams (mistrzyni świata juniorek ’14) 4678

Sydney
Kenijczyk David Rudisha, mistrz olimpijski I rekordzista świata, wygrał bieg na 800 m w czasie 1:45.01.

Nassau
Do drugiej imprezy IAAF World Relays (2-3 maja) zgłoszono 342 zawodników i 268 zawodniczek. Przed rokiem udział wzięło odpowiednio 276 i 194.

Cuenca (Ekwador)
19-letnia Angela Tenorio czasem 11.09 ustanowiła rekord Ekwadoru seniorek w biegu na 100 m. Rywalka Ewy Swobody (starsza od Polki o 18 miesięcy) ma w swym dorobku po dwa medale (100 m i 200 m) z MŚ U-17 w Doniecku (2013) i MŚ juniorów w Eugene (2014).

Kingston
W swym pierwszym od dwóch lat biegu na dystansie 400 m Usain Bolt zwyciężył z rezultatem 46.38.