1 / 0

Siedmiu zawodników w MP w chodzie na 50km

Siedmiu zawodników zostało zgłoszonych do udziału w mistrzostwach Polski w chodzie na 50 kilometrów, które w sobotę zostaną rozegrane w ramach mityngu Dudinská Patdesiatka (IAAF Race Walking Challenge).

Na starcie chodu na 50 kilometrów pojawią m.in. wicemistrz Europy z Barcelony Grzegorz Sudoł, ósmy na igrzyskach w Londynie Łukasz Nowak czy dziewiąty w zeszłym roku w Zurychu Rafał Augustyn. Pierwszy raz w karierze chód na 50 kilometrów będzie chciał ukończyć Jakub Jelonek (w karierze startował na tym dystansie dotychczas tylko jeden raz, nie dochodząc do mety). Mistrzostwa Polski będą dla naszych zawodników szansą do zdobycia kwalifikacji na sierpniowe mistrzostwa świata. Wskaźnik PZLA, uprawniający do walki o wyjazd do Pekinu, w chodzie na 50 kilometrów to 3:51:00.

W Dudincach o medale mistrzostw swoich krajów na dystansie 50 kilometrów rywalizować będą także Słowacy, Czesi oraz Węgrzy.

Na starcie 34. Dudinskiej Patdesiatki (IAAF Race Walking Challenge) pojawi się wielu czołowych chodziarzy świata m.in. wicemistrz Europy Słowak Matej Tóth, mistrz świata Irlandczyk Robert Heffernan czy niezwykle utalentowana, niespełna 20-letnia, Czeszka Anežka Drahotová.