1 / 0

Juniorki drugie w meczu w Podiebradach

Katarzyna Zdziebło zajęła drugie miejsce w chodzie na 10 kilometrów i poprowadziła drużynę naszych juniorek do miejsca na podium podczas rozegranego dziś w czeskich Podiebradach meczu międzypaństwowego w chodzie sportowym.

Katarzyna Zdziebło spisała się najlepiej z polskich juniorek. Zawodniczka z Mielca, która ma za sobą udany sezon halowy, była w rywalizacji na 10 kilometrów druga z czasem 48:11. Młoda Polka przegrała jedynie z Włoszką Noemi Stellą (46:56). Szóste miejsce zajęła Angelika Augustyn (50:10), a siódma była Olga Niedziałek (50:37). W klasyfikacji zespołowej lepsze od naszych juniorek były jedynie Włoszki.

W rywalizacji juniorów najszybszym z Polaków był dziesiąty na mecie Kacper Kosecki, który czasem 45:32 o blisko dwie i pół minuty poprawił rekord życiowy w chodzie na 10 kilometrów. Czternastym zawodnikiem na mecie był Arkadiusz Drozdowicz (47:01). Rywalizacji nie ukończył trzeci z naszych juniorów Robert Goławski. Pierwsze miejsce zajął, z czasem 42:36, Słowak Miroslav Úradník. Polscy zawodnicy w klasyfikacji drużynowej, w której podobnie jak u pań najlepsi byli Włosi, zajęli szóste miejsce.

Rywalizacji w chodzie na 20 kilometrów nie ukończył żaden z naszych reprezentantów – do mety nie dotarli Agnieszka Szwarnóg, Monika Kapera, Natalia Płomińska oraz Dawid Tomala.

Pełne wyniki: Podiebrady