1 / 0

Nowakowska 7. w Great Ireland Run

W Dublinie w biegu SPAR Great Ireland Run na dystansie 10 km Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork) zajęła siódme miejsce a Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) – dziewiąte.

Rywalizację pań wygrała Brytyjka Gemma Steel, aktualna mistrzyni Europy w biegu przełajowym, w czasie 33:03 wyprzedzając o 4 sekundy Irlandkę Fionnualę Britton i o 8 sekund Hiszpankę Alessandrę Aguilar. Dominika Nowakowska uzyskała rezultat 34:43.

Najszybszym wśród mężczyzn był Japheth Korir 28:15, mistrz świata w biegu przełajowym z Bydgoszczy (2013). Niespełna 20-letni Etiopczyk Birhan Nebebew stracił do Kenijczyka 6 sekund. Na kolejnych miejscach uplasowali się Kenijczycy, James Rungaru 28:22 i Leonard Komon 28:28. Arkadiusz Gardzielewski ukończył dystans z wynikiem 30:18.

Warto dodać, że przed rokiem niespodziewaną zwyciężczynią Great Ireland Run została Iwona Lewandowska (LKS Vectra Włocławek) pokonując m.in. Fionnualę Britton i Alessandrę Aguilar

Bieg rozgrywany w Parku Phoenix ma rangę IAAF Silver Label Road Race.