1 / 0

Zagraniczne starty Polaków

Podczas licznych mityngów lekkoatletycznych w Stanach Zjednoczonych nasi zawodnicy uzyskali kilka dobrych wyników zostając liderami polskich tabel sezonu.

W Tucson juniorka Diana Gajda (SSA Legia 1926 Warszawa), mieszkająca na stałe w USA, przebiegła 400 m w czasie 54.83 (poprzedni rekord życiowy 55.86).

Podczas 57. zawodów sztafetowych w Walnut udanie na dystansie 10.000 m zadebiutował Damian Roszko (KS Podlasie Białystok), z czasem 29:25.35 zajął ósme miejsce (zwyciężył Matt McClintock USA 28:54.77). W biegu przeszkodowym Dawid Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) wynikiem 8:56.45 po raz pierwszy w karierze uporał się z granicą 9 minut (Stanley Kebenei USA rezultatem 8:31.86 został liderem tabel światowych). Na tym samym dystansie jego siostra Alicja uzyskała 10:29.76. Ewa Zaborowska (KS Wejher Wejherowo), druga na mecie, czasem 4:22.30 o ponad dwie sekundy poprawiła rekord życiowy na dystansie 1500 m.

W poniedziałkowym maratonie w Bostonie Dorota Gruca (1970) zajęła trzecie miejsce w kategorii masters osiągając czas 2:48:49, najszybszą weteranką (od 40 lat) okazała się Liza Hunter-Galvan z Nowej Zelandii 2:46:44. Justyna Mudy-Mader (1984) uzyskała 2:52:17.

Terre Haute
400 m pł – 2. Ziemowit Dutkiewicz 51.84 (rekord życiowy)
Norwalk
trójskok – 3. Weronika Gaudyn 12.54
Baton Rouge
800 m – 3. Michał Idziak 1:49.81
El Paso
110 m pł – 1. Filip Drozdowski 14.13 (rekord życiowy)

W 26. imprezie rozegranej na ulicach niemieckiego Korschenbroich Dominika Nowakowska była trzecia na 5 km z wynikiem 16:20, zwyciężyła Białorusinka Swietlana Kudelich 16:02. Na dystansie 10 km Jakub Nowak zajął 9 miejsce z czasem 30:14.

W 39. maratonie w Lipsku na podium stanęło dwóch Polaków, na drugim miejscu ukończył bieg Bartosz Olszewski 2:25:16, wyprzedzając Jakuba Szymankiewicza 2:27:00. Wygrał Etiopczyk Tekalegn Tebelu Abebe.2:21:53.

Jacek Ciełuszecki z rezultatem 2:32:10 zwyciężył w maratonie w Bordeaux.