1 / 0

Akademickie MP w Łodzi (I dzień)

W pierwszym dniu Akademickich Mistrzostw Polski w Łodzi najlepsze wyniki padły w biegach na 400 m pań i panów oraz w skoku wzwyż mężczyzn, za sprawą Sylwestra Bednarka, który pokonał wysokość 2.26.

Bardzo udanie wypadł pierwszy start po kontuzji Patrycji Wyciszkiewicz, która wygrała bieg na 400 m w czasie 52.73 pokonując trzy akademickie mistrzynie Polski z poprzednich lat: Igę Baumgart (53.17), Martynę Dąbrowską (53.36) i Magdalenę Gorzkowską (54.52) oraz Zofię Wróblewską (54.01).
W tej samej konkurencji wśród panów zwyciężył Michał Pietrzak z rezultatem 46.53, przed Kacprem Kozłowskim (46.80), Rafałem Smoleniem (47.00) i Mateuszem Fórmańskim (47.05), trzykrotnym akademickim mistrzem Polski.

W debiucie w sezonie letnim Sylwester Bednarek (na zdjęciu) rozpoczął od wysokości zaledwie 2.02, po sześciu bezbłędnych skokach zaliczył 2.26 – minimum na Uniwersjadę i był bliski pokonania 2.30 (wskaźnik PZLA na MŚ w Pekinie).

Pierwszy dzień zawodów zakończyła bardzo emocjonująca rywalizacja sztafet 4x100 m, z udziałem 65 zespołów.

W pozostałych konkurencjach akademickimi mistrzami Polski zostali:

100 m – Artur Zaczek 10.65
1500 m – Piotr Drobnik 3:51.93 (trójka medalistów z drugiej, teoretycznie słabszej serii)