1 / 0

69. MPJ: Zdziebło i Nowak obronili tytuły

W pochmurny poniedziałkowy poranek o medale 69. Mistrzostw Polski Juniorów walczyli chodziarze – na dystansie 10 000 metrów złote medale, podobnie jak rok temu w Toruniu, wywalczyli Katarzyna Zdziebło i Mateusz Nowak.

Zdziebło, która w tym sezonie już dwukrotnie poprawiała halowy rekord kraju juniorek oraz stawała na podium mistrzostw Polski juniorów i seniorów w toruńskiej hali, do swojej bogatej kolekcji sukcesów dodała dziś złoto czempionatu do lat 20. Na bieżni w Białej Podlaskiej chodziarka Stali Mielec nie dała rywalkom szans i odniosła pewne zwycięstwo uzyskując na mecie czas 47:36.36. Drugą lokatę, podobnie jak przed rokiem w Grodzie Kopernika, srebrny medal wywalczyła pochodząca z chodziarskiej rodziny Angelika Augustyn – 49:45.01. Najmłodszą z medalistek była trzecia na linii mety Olga Niedziałek, która juniorką będzie jeszcze w 2016 roku – jej dzisiejszy rezultat to 51:29.98.

Katarzyna Zdziebło na mecie chodu na 10 000 metrów (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Mateusz Nowak triumfował w Białej Podlaskiej z czasem 44:57.32. Zawodnik z Wielkopolski na mecie o blisko 80 metrów pokonał lidera polskich tabel Kacpra Koseckiego (dziś 45:22.02). Brązowym medalistą 69. Mistrzostw Polski Juniorów został Michał Kamiński – 45:33.41.

Mateusz Nowak w drodze po kolejny złoty medal mistrzostw Polski juniorów (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Pozostałe konkurencje finałowe popołudniu. Dziś o medale powalczą m.in. tyczkarki z Kamilą Przybyłą czy oszczepnicy z Mateuszem Strzeszewskim. Na bieżni czekają nas emocje związane m.in. z eliminacyjnymi biegami na 200 metrów oraz finały na dystansach 800 metrów i 2000 metrów z przeszkodami.

Pełne wyniki: Biała Podlaska