1 / 0

Watford: zwycięstwa Nowakowskiej i Skorupy

Podczas mityngu British Milers Club Watford Grand Prix Polacy odnieśli dwa zwycięstwa na 5000 m, Marek Skorupa w czasie 13:59.71 i Dominika Nowakowska z wynikiem 15:29.26.

Marek Skorupa o niespełna metr pokonał na finiszu Jonathana Thewlisa (13:59.85).
Warto dodać, że zawodnik UKS Barnim Goleniów po dwóch medalach w mistrzostwach Polski w 2012 r. w następnych dwóch latach startował tylko raz, zdobywając tytuł młodzieżowego mistrza Polski w biegu przełajowym (2013). W tym sezonie zdobył tytuł mistrza Polski na 10 000 m, a w Watford po raz drugi w br. poprawił rekord życiowy na 5000 m umacniając się na pozycji lidera tabel polskich.

Dominika Nowakowska wyprzedziła Lauren Deadman o ponad 15 sekund osiągając najlepszy czas w br. w Polsce. Piąte miejsce zajęła Paulina Kaczyńska (16:07.92) a piętnaste - Natalia Wacławska (16:52.02).
Nowakowska powtórzyła sukces sprzed dwóch lat, wygrała wówczas w Watford w czasie 15:16.11, pokonując m.in. Stefanie Twell i Emelię Gorecką.

Na dystansie 800 m Paulina Mikiewicz była druga, jej rezultat 2:02.44 ustępuje rekordowi życiowemu tylko o 8 setnych sekundy. Zwycięzyła Angie OPetty z Nowej Zelandii (2:00.62).

Bieg na 3000 m z przeszkodami wygrała Juliet Chekwel z Ugandy 9:48.01, na czwartej pozycji uplasowała się Mariola Ślusarczyk (10:16.98), a na ósmej - Amelia Czerwińska (11:01.61).

Pełne wyniki:   WATFORD