1 / 0

Starty Polaków w Irlandii i Włoszech

W 64. mityngu międzynarodowym rozegranym w irlandzkim Cork Kamil Masztak wygrał swoją serię biegu na 200 m. Grzegorz Kalinowski zajął czwarte miejsce na 1500 m w Lignano Sabbiadoro.

Cork (cykl EA Permit)

Kamil Masztak najpierw z czasem 10.51 zajął piąte miejsce w biegu na 100 m, w którym zwyciężył Ramon Gittens z Barbadosu 10.22 (-0.5 m/s). Dwóch zawodników z rekordami życiowymi poniżej 10 sekund, Keymar Hyman z Kajmanów i Michael Frater z Jamajki, zostało zdyskwalifikowanych za falstarty.
Na dystansie 200 m zawodnik z Poznania uzyskał wynik 21.41 (-0.3 m/s) wyprzedzając Amerykanina Patricka Feeneya.

W biegu na 3000 m Dominika Nowakowska była 9. z czasem 9:13.52, wygrała Abbey D'Agostino (USA) 8:58.39.
Na dystansie 1 mili Krzysztof Żebrowski uplasował się na 7 pozycji ((4:05.68), zwyciężył Will Geoghegan (USA) 3:59.09.