1 / 0

Uniwersjada: trzy medale Polek w Kwangju

Trzy medale to dorobek polskich lekkoatletek podczas kolejnego dnia zmagań w 28. Letniej Uniwersjadzie w Kwangju. Złoto i srebro wywalczyły Joanna Linkiewicz i Emilia Ankiewicz w biegu na 400 metrów przez płotki,  a srebro na dystansie jednego okrążenia zdobyła Małgorzata Hołub.

W biegu na 400 metrów przez płotki złoto Uniwersjady wywalczyła Joanna Linkiewicz, która czasem 55.62 wyrównała rekord życiowy i potwierdziła minimum na pekińskie mistrzostwa świata. Za jej plecami metę minęła druga Emilia Ankiewicz – rezultatem 56.55 poprawiła rekord życiowy i zdobyła srebro. To pierwszy w historii polskiej lekkoatletyki dublet na podium tak ważnej imprezy w biegu na 400 metrów przez płotki.

Małgorzata Hołub przebiegła 400 metrów w 51.93 i przegrywając na mecie jedynie z byłą mistrzynią Afryki juniorek Justine Palframan z RPA wywalczyła srebrny medal. Szósta w finałowym biegu była druga z Polek Justyna Święty – zawodniczka katowickiego AZSu-AWFu uzyskała czas 52.44.

Oszczepnik Hubert Chmielak w drugiej serii uzyskał wynik 78.96, który ostatecznie pozwolił mu zająć szóste miejsce. Piątą lokatę podopieczny Leszka Walczaka przegrał drugą najlepszą próbą, a do medalu zabrakło mu 41 centymetrów. Mistrzem Uniwersjady został Estończyk Tanel Laanmäe – 81.71.

Sylwester Bednarek po zaliczeniu wysokości 2.20 miał trzy zrzutki na 2.24. Ostatecznie Polak został sklasyfikowany na szóstym miejscu wspólnie ze swoim rówieśnikiem Słowakiem Lukášem Beerem. Złoto, z wynikiem 2.31, zdobył halowy mistrz Europy z Pragi Rosjanin Daniił Cypłakow.

W eliminacjach wystartowała rano czasu koreańskiego trójka naszych zawodników. Anna Jagaciak-Michalska po wywalczeniu srebrnego medalu w skoku w dal w eliminacjach trójskoku zajęła trzecie miejsce z wynikiem 13.89 i pewnie awansowała do finału. Drugi w trzecim biegu eliminacyjnym na 110 metrów przez płotki był Damian Czykier – czas 14.00 pozwolił mu awansować do finału. W półfinale 800 metrów pobiegnie natomiast Kamil Gurdak, który awans do tego poziomu uzyskał dzięki uzyskaniu czasu 1:52.15.

Pełne wyniki: Kwangju